Pozostale

Pedicure, czyli czas dla stóp

17 października 2016   Kategorie: Pozostale

Czym jest, co to jest pedicure?

Pedicure jest jednym z elementów dbałości o stopy i to jemu poświęcamy najwięcej uwagi. Może dlatego, że jest czasochłonny, a zaniedbane paznokcie trudno czasem doprowadzić do porządku. Powinniśmy jednak myśleć o pielęgnacji stóp kompleksowo: każdorazowe wykonanie pedicure winno być połączone z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, dzięki czemu skóra stóp, zwłaszcza pięt, oraz paznokcie przez cały rok będą utrzymywane w dobrej kondycji. Bo, przyznajcie sami, o stopy dbają głównie kobiety i głównie w sezonie wiosenno-letnim. Czytaj dalej »

Depilacja

  Kategorie: Pozostale

Co to jest, co oznacza depilacja?

Depilacja Pozostale

Oferujemy zabiegi depilacyjne w atrakcyjnej cenie

Słowo „depilacja” to potoczne określenie wszystkich sposobów walki ze zbędnym owłosieniem. Depilacja to tak naprawdę jedna z metod usuwania włosów, pozostałe to: golenie, kremy i pianki depilujące oraz wosk. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem lasera, dzięki którym włosy można usunąć trwale, razem z cebulkami (prawidłowa nazwa tych zabiegów to epilacja). Każda z metod usuwania włosów ma prowadzić nas do celu, czyli… gładkiej skóry. Czytaj dalej »

Łysienie – geneza i informacje

20 września 2016   Kategorie: Pozostale

Łysienie – geneza i informacje Pozostale   Co to jest łysienie?

Łysienie to przejściowy lub trwały proces, którego efektem jest przerzedzenie, czasowa lub trwała utrata włosów. Ta przykra dolegliwość może mieć różne przyczyny i różny przebieg. Łysienie zdecydowanie częściej dotyczy mężczyzn, ale współcześnie dotyka coraz większej liczby przedstawicieli obydwu płci. Jakie są przyczyny łysienia i czy jest to proces, który możemy zatrzymać lub odwrócić?

Czytaj dalej »

NADpotliwość – czy problem tylko NADwrażliwych?

  Kategorie: Pozostale

Pocenie się jest jedną z naturalnych reakcji organizmu na zbyt wysoką temperaturę, stres, silne emocje czy niektóre stany chorobowe. Jednak bywają sytuacje, w których standardowa potliwość pach, dłoni czy twarzy przechodzi w stan zwany nadpotliwością. Możemy wtedy stosować wszelkie zasady higieny, używać dezodorantów oraz antyperspirantów, a pot zlewa nas i tak – nie dość, że w najmniej spodziewanych momentach, to jeszcze tak intensywnie, że dyskomfort przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Zimna stróżka ścieka po plecach znacząc na nieskazitelnie białej koszuli krępujący ślad; nie sposób unieść rąk do góry podczas ważnej prelekcji, bo pod pachami ogromne plamy; na czole lśnią krople rzęsistego potu, choć klimatyzacja działa bez zarzutu. I jeszcze trzeba podać komuś dłoń na przywitanie, choć wiemy, że jest lepka, wilgotna i… szkoda słów. Pora przypuścić atak na nadpotliwość. Kiedy wygramy pierwszą bitwę, zmotywujemy się do wygrania całej wojny. Czytaj dalej »