Masaż klasyczny i relaksacyjny w Warszawie

Masaż to jeden z najstarszych sposobów postępowania leczniczego.

Ten korzystny wpływ bodźców mechanicznych na organizm znano już w starożytnych czasach na obecnych obszarach Chin oraz w Egipcie.

Masaż to zespół zabiegów, które oddziałują w różny sposób na tkanki i narządy naszego ciała. Dzięki temu zmienia się wygląd i funkcjonowanie całego naszego organizmu. Kontakt z masażystą następuje poprzez skórę, która poprzez zakończenia nerwowe odbiera takie bodźce z zewnątrz jak ciepło, zimno, dotyk i ból. Z tego też względu wykonuje się masaże z użyciem różnego rodzaju rozgrzewających olejków, czy też masaże kamieniami. Zdrowy wygląd skóry, odporność na szkodliwe czynniki oraz jak najdłuższy młodzieńczy wygląd jest przedmiotem troski wszystkich, nie tylko kobiet.

Zabiegi masażu wpływają nie tylko pielęgnacyjne, ale przede wszystkim leczniczo na skórę. Podczas takiego zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry – zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Zabiegi masażu powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich napięcie i elastyczność.

Masaż pozwala się także zrelaksować. Rolę relaksacyjną pełnią masaże kamieniami. Pozwalają one szybko przywrócić nadwątloną równowagę psychiczną i fizyczną. Masaże kamieniami łączą w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii i opierają się na teorii przepływu energii przez organizm.

Masaże kamieniami wykonuje się przy pomocy rozgrzanych kamieni bazaltowych i zimnych marmurowych, którymi wykonuje się spokojne, harmonijne ruchy.

Masaże kamieniami – wskazania:

* otyłość,  okres rekonwalescencji,  stany po urazach OUN,  nerwice typu psychogennego,  choroby układu krążenia,  zaparcia, urazy ortopedyczne, choroby, reumatyczne, stany poudarowe,  rwa kulszowa i rwa ramienna, choroba Reynauda, mózgowe porazenie dziecięce (MPD), porażenia i niedowłady.

Masaż Warszawa – zapraszamy na zabiegi!

Zapraszamy również do zapoznania się z ENDERMOLOGIA LIPOMASSAGE

CENNIK

MASAŻ RELAKSACYJNY
relaksacyjny całościowy 45min 110zł
relaksacyjny całościowy 60min 140zł
relaksacyjny z masażem głowy 75min 160zł
MASAŻ LECZNICZY
Leczniczy pleców 30min 85zł
Izometryczny 45min 150zł
DRENAŻ LIMFATYCZNY (MANUALNY)
Limfatyczny oczyszczający 30min 100zł
Limfatyczny oczyszczający 45min 140zł
RYTUAŁY (nie podlegają promocji)
Rytuał z użyciem gorących kamieni 30min 120zł
Rytuał z użyciem gorących kamieni 60min 220zł
Masaż z peelingiem 90min 220zł
Peeling 30min 100zł

 

Pełnia zabawy, zaprojektuj swoj wzorzec na paznokcie

×