Masaż klasyczny

Masaż klasyczny   Masaż klasyczny opiera się na najstarszych dziedzinach wiedzy lekarskiej, wywodzących się z Indii. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w księgach z 1800 roku p.n.e., a korzyści płynące z zastosowania masażu klasycznego wykorzystywały również kolejne epoki w Chinach, Grecji i Rzymie. Dziś masaż klasyczny jest najpopularniejszym zabiegiem, znajdującym się w ofercie każdego gabinetu masażu.

 

Pod pojęciem masażu klasycznego rozumiemy szereg zabiegów manualnych, które w mechaniczny sposób poprzez powierzchnię ciała oddziałują na skórę, mięśnie, tkanki podskórne, torebki stawowe i więzadła. Wykonywany w salonie kosmetycznym przez magistrów fizjoterapii masaż klasyczny wykazuje kompleksowe działanie nie tylko pielęgnacyjne, ale i lecznicze.

 

Techniki masażu klasycznego

Na masaż klasyczny składają się takie formy dotyku jak głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, roztrząsanie i wałkowanie. Wykonuje się je w sposób dynamiczny lub spokojny, z mocnym lub słabym natężeniem. W zależności od zastosowanej techniki masażu klasycznego, może mieć on działanie wyciszające, pobudzające, regenerujące, przeciwbólowe, a nawet odchudzające.

Masaż klasyczny wykonuje się bezpośrednio na ciele osoby masowanej za pomocą oliwki lub kremu, upłynniającej ruchy dłoni masażysty. Skutkiem zabiegu jest zmniejszenie napięcia w kręgosłupie, plecach, szyi i dłoniach, poprawa krążenia krwi i limfy w ciele, zmniejszenie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie przemiany materii oraz lepsze odżywienie tkanek.

Zalety i przeciwskazania

Masaż klasyczny znajduje zastosowanie w zwalczaniu wielu dolegliwości, w tym o podłożu ortopedycznym, neurologicznym i ginekologicznym. Przeciwwskazaniami do wykonania masażu klasycznego są między innymi ciąża, żylaki, tętniaki, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi, zaawansowana miażdżyca i osteoporoza oraz przebyty niedawno zawał.

Cennik masażu

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług.

NOWOŚĆ: ULTRAFORMER III®ALTERNATYWA DLA LIPOSUKCJI 1 ZABIEG - EFEKT GWARANTOWANYSPRAWDŹ

Powrót do góry
Umów się na wizytę:
22 22 43 176