fbpx

Kurzajki to nie problem…

Co powoduje brodawki?

Są one spowodowane infekcją skóry wirusami należącymi do rodziny wirusów brodawczaka (HPV). Wykazują wyraźny tropizm na skórze i nabłonku błony śluzowej. Zakażenie jest bardzo częste, a jego przenoszenie zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja urazu, ilość obecnego wirusa, rodzaj i charakter kontaktu oraz status immunologiczny narażonych osób.

Do zarażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt istniejących brodawek ze zdrową skórą lub ostatnio rozproszonych wirusów, które są nadal aktywne w pewnych sprzyjających warunkach temperatury i wilgotności. Z tego powodu częściej pojawiają się u pacjentów w stanach niedoboru odporności, podczas ciąży lub w bliskim kontakcie interpersonalnym. Brodawki mogą rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała pacjenta poprzez bezpośredni kontakt.

Usuwanie brodawek

Brodawki powinny być leczone nie tylko ze względu na problem estetyczny, ale także dlatego, że mogą powodować duży dyskomfort. Brodawki dłoniowe i podeszwowe wrastają w skórę, co może powodować ból.

Brodawki usuwa się laserem frakcyjnym CO2. Urządzenie emituje światło laserowe, które powoduje koagulację naczyń krwionośnych i martwicę brodawki, bez uszkodzenia otaczającej tkanki. Laser zdecydowanie zmniejsza ryzyko krwawienia i infekcji. 

Umów się na bezpłatną konsultację informacyjną. Nasz specjalista zapewni spersonalizowane informacje na temat leczenia, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Close Menu