Endermologia – Skuteczna Metoda Odchudzania i Redukcji Cellulitu

Endermologia – Skuteczna Metoda Odchudzania i Redukcji Cellulitu

Każda kobieta, która musi się mierzyć ze zmianami proporcji swojego ciała wie, jak trudno jest walczyć z cellulitem. Podejmowane próby często są czasochłonne i niestety nieskuteczne. Jak poradzić sobie z problemem cellulitu szybko i skutecznie? Jednym ze sposobów jest endermologia.  

Pewnie pomyślałaś o odpowiednio dopasowanym kremie lub balsamie ujędrniającym, którego regularne stosowanie mogłoby Ci pomóc. Oczywiście, tego rodzaju zabiegi ujędrniające mają pozytywne aspekty i wpływają bardzo pozytywnie na skórę, ale nie są w stanie całkowicie zwalczyć cellulitu. Niestety, jego specyfika jest taka, że pokonać go może wyłącznie profesjonalne działanie. Cellulit powstaje w głębokich warstwach skóry. To miejsce, do którego kremy i balsamy niestety nie docierają.

Skóra człowieka pełni funkcję ochronną wobec substancji zewnętrznych. Jej zadanie polega na tym, by substancje wprowadzane z zewnątrz nie dotarły zbyt głęboko. Tak jest właśnie z kremami i balsamami. Ich działanie kończy się na wierzchnich, zewnętrznych warstwach skóry. Nie docierają więc tam, gdzie cellulit powstaje. Właśnie dlatego konieczny jest specjalistyczny zabieg, działający dogłębnie.

Endermologia to specjalistyczny zabieg redukujący cellulit i działający odchudzająco.

Endermologia jest metodą próżniową, która wykorzystuje masaż o stałej sile nacisku. Masaż oczywiście jest wykonywany mechanicznie. Ruchy, które są wykonywane na pacjentce, imitują te ruchy, które wykonują masażyści. Różnica polega przede wszystkim na znacznie większej i stałej sile nacisku. Zabieg jest wykonywany przez specjalne urządzenie, które składa się z głowicy i zamieszczonych na niej dwóch niezależnych rolkach. To właśnie te rolki poprzez równomierne ruchy wykonują masaż. Ważnym elementem urządzenia jest komora zasysająca zamieszczona na głowicy. Zasysa ona ten fałd skóry, który jest właśnie masowany. Bardzo istotne jest to, że siła ssania jest regulowana. Chodzi o to, by cały masaż działał, ale nie sprawiał bólu osobie masowanej.

Skuteczność endermologii pochodzi przede wszystkim z tego, że działa ona na miejsce, w którym cellulit powstaje, czyli na tkankę łączną. Dodatkowym efektem zabiegu jest wygładzenie skóry, zmniejszenie rozstępów i blizn, większa jędrność skóry, wymodelowana sylwetka i ogólne odprężenie i zrelaksowanie ciała. To zabieg, którego głównym celem jest redukcja cellulitu i odchudzanie, a dodatkowo można zyskać poprawę kondycji skóry.

Warto również zauważyć, że wykonany w ten sposób masaż pełni również funkcję masażu limfatycznego, a tym samym pomaga oczyścić organizm z toksyn. To dodatkowa korzyść, a jednocześnie sposób na przywrócenie dobrej kondycji organizmowi oraz usprawnienie jego funkcjonowania. Pobudzenie za pomocą masażu poprawia również ukrwienie komórek i tkanek, a w ten sposób ich dotlenienie. To przyspiesza i usprawnia przemianę materii. W ten sposób endermologiia, bez konieczności podejmowania działań inwazyjnych, ingerujących w ciało, pozwala na uzyskanie efektu wymodelowanego i wyszczuplonego ciała, który podkreślony jest jędrną i wygładzoną skórą. Tkanka tłuszczowa znika dzięki temu, że pobudzane są procesy metaboliczne i usprawnione jest ukrwienie całego ciała.

Zabieg przebiega w specjalnie przygotowanych do tego warunkach i jest bardzo starannie opracowany i zaplanowany. Przede wszystkim, pacjentka, która się na niego decyduje, otrzymuje specjalny kombinezon. Jego działanie jest wieloaspektowe. Z jednej strony, kombinezon pozwala rolkom poruszać się bardziej sprawnie i gładko. To sposób na usprawnienie masażu i uczynienie go znacznie bardziej efektywnym. Jednocześnie, kombinezon chroni przed uszkodzeniami naskórka, do których mogłoby dojść na skutek zasysania i masażu.

Cały zabieg jest przeprowadzany za pomocą wspomnianego urządzenia. Zamocowane na głowicy rolki masują skórę od wewnątrz do zewnątrz. Powstający za pomocą podciśnienia fałd skórny jest przesuwany przez rolki i w ten sposób jest dogłębnie masowany. Pobudzenie powoduje poprawę ukrwienia, a tym samym sprawniejszy i bardziej intensywny metabolizm.

Co ważne, w czasie taki intensywnego masażu zostaje pobudzona również produkcja kolagenu i elastyny. Obydwa wpływają na uelastycznienie skóry, poprawiają jej jędrność i zdrowy wygląd.

Jeden zabieg trwa od 15 do 40 minut, wiele zależy od tego, jaka partia ciała jest aktualnie masowana i jaki ma być efekt przeprowadzanego zabiegu. Ogólne ożywienie i rozjaśnienie skóry wymaga 15 minut terapii, detox wymaga minut 20, a bardziej skomplikowane wymagania, jak odmłodzenie czy modelowanie to 30 – 40 minut. Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji, jednak dla uzyskania pożądanego efektu dobrze jest powtórzyć go od kilku do kilkunastu razy. Ostateczna liczba zabiegów, jakie powinny się odbyć, zależy od samej pacjentki, od tego, jak wygląda jej ciało w momencie rozpoczęcia terapii oraz zależnie od punktu, do jakiego chce dojść.

Efekty terapii są tym bardziej widoczne, że pobudzona i dotleniona skóra oraz zrelaksowane ciało wygląda młodziej, bardziej zdrowo i wygląda na wypoczętą.

Mimo tego, że jest to zabieg nieinwazyjny i bardzo bezpieczny, jest jednak obwarowany pewnymi przeciwwskazaniami natury zdrowotnej, na co warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim, nie powinno się go stosować u kobiet, które są właśnie w ciąży lub w czasie karmienia piersią. Działanie lub efekty zabiegu mogą mieć szkodliwe skutki, warto więc uważać.

Nie powinny go stosować również osoby, które cierpią na nowotwory, ostre stany chorobowe, żylaki, czy przepuklinę brzuszną. Przeciwwskazaniem są również tłuszczaki, naczyniaki czy zapalenie żył. Przed przystąpieniem do zabiegu każda pacjentka powinna zostać poinformowana o przeciwwskazaniach, a wywiad wstępny powinien służyć również wstępnej weryfikacji i kwalifikowaniu do zabiegu.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że praktycznie zaraz po jego zakończeniu można normalnie funkcjonować. Nie wiąże się on z żadnymi ograniczeniami (poza przeciwwskazaniami), nie wymaga specjalnego, długotrwałego przygotowania ani nie wymaga dochodzenia do siebie, rekonwalescencji czy odzyskiwania sił. Efekty widać szybko, a zalety są dostrzegalne na wielu płaszczyznach.

Podsumowując endermologia to zabieg usuwania cellulitu, zmniejszania blizn i rozstępów oraz zmniejszania tkanki tłuszczowej, który opiera się na masowaniu fałdu skórnego powstałego dzięki wytwarzanemu podciśnieniu. W ten sposób masowana jest skóra nie tylko w zewnętrznych warstwach, ale również w tych znacznie głębiej położonych, w których cellulit w ogóle powstaje. To doskonały sposób na jego skuteczne i efektywne usuwanie i likwidowanie, a w czasie zabiegu zmniejszeniu ulegają również blizny i rozstępy.

Tak intensywny masaż pobudza układ krwionośny do szybszego i sprawniejszego działania. W ten sposób poprawia się ukrwienie tkanek i usprawnienie procesów przemiany materii, które pozwalają metabolizować tkankę tłuszczową i tym samym usuwać ją z organizmu. Pod wpływem masażu ciało wygląda znacznie zdrowiej, jest lepiej odżywione i ukrwione, a przez to zyskuje młodszy wygląd. Sam masaż zaś trwa nieco ponad pół godziny i jest doskonałą okazją do wypoczynku i relaksu. Pacjentka po zabiegu nie tylko wygląda pięknie, ale również czuje się bardzo odprężona.

Sprawdź promocje na zabieg endermologi TUTAJ

Przeczytaj także : Nowoczesne odchudzanie

Dodaj komentarz

Close Menu