fbpx
Piękne i długie paznokcie bez żelu i akrylu HARDY

Piękne i długie paznokcie bez żelu i akrylu HARDY

Hardy jest lakierem hybrydowym o właściwościach budujących. Jest idealny do stosowania na słabą płytkę w celu jej wzmocnienia, a także jako przedłużenie naturalnej płytki paznokcia bez używania plastikowych tipsów i żelu, lub akrylu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku hardy długość przedłużenia nie powinna przekraczać 3-4 mm. Taka długość płytki jest najmocniejsza.

Aplikacja hardy jest poprzedzona standardowym przygotowaniem paznokci do nałożenia hybrydy. W tym celu odtłuszczamy i matowimy naturalną płytkę, a następnie aplikujemy bazę hybrydową, którą utwardzamy w lampie UV lub Led. Kolejnym krokiem jest podłożenie szablonu pod paznokieć z utwardzoną bazą. Teraz można już na bazę nałożyć hardy przeciągając jednocześnie masę na szablon i formując przedłużenie. Żel hardy nie jest zbyt gęsty dlatego często utwardza się pojedyncze paznokcie, a nie od razu wszystkie paznokcie jednej ręki. Czynność nakładania i utwardzania hardy powtarzamy dwukrotnie, a następnie po usunięciu szablonów, nadajemy żądany kształt paznokciom. Taka płytka jest już gotowa do nałożenia koloru hybrydowego i topu. Ewentualnie tylko topu. Paznokcie po nałożeniu hardy wyglądają bardzo naturalnie.

Żele hardy mogą występować w różnych kolorach- clear (przezroczysty), rosa (przezroczysty z odcieniem różu), milk (mleczno różowy) i White (biały). Są to kolory firmy Semilac. Bardzo wygodnym sposobem przy paznokciach przedłużanych hardym jest ich uzupełnianie bez zdejmowania całej masy. Sposób z użyciem płynu do usuwania hybryd niestety spowodowałby rozpuszczenie przedłużenia. Dlatego też lepiej jest usunąć wierzchnią warstwę hybrydy pilnikiem lub frezarką, pozostawiając na płytce warstwę hardy. Na tak przygotowaną płytkę nakładamy kolejno bazę, kolor i top hybrydowy. Nie ma już więc potrzeby używania kolejny raz żelu hardy.

Metoda przedłużania z użyciem hardy jest bardzo przydatna przy pojedynczych złamaniach naturalnych paznokci. Nie ma potrzeby używania w tym przypadku kleju, plastikowych tipsów, ani mas żelowych, czy akrylu.

Metoda ta jest polecana zwłaszcza paniom, które chcą uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd paznokci, zarówno w kwestii grubości, jak i długości. Czas wykonania zabiegu waha się od 15 min w przypadku przedłużenia pojedynczego paznokcia do godziny przy przedłużaniu wszystkich paznokci. Utwardzenie naturalnej płytki bez użycia szablonów to bardzo szybki zabieg.

autor: Lidia Zakrzewska

Close Menu