Zadzwoń: +48 791 116 700

Dermato chirurgia

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Bliznowce, brodawki, włókniaki

Czas zabiegu: 30- 60 minut

Cena: od 200 zł 

Bolesność zabiegowa: nie, znieczulenie miejscowe 

Rekonwalescencji po zabiegu: tak

Dr. n. med. Łukasz Talarek

W 2001 r. ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku. W 2004 r. obronił tytuł doktora nauk medycznych z zakresie medycyny. Od 2010 roku jest specjalistą chirurgii klatki piersiowej. Na co dzień pracuje w Klinice Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej w Centrum Onkologii w Warszawie

Zmiany skórne

TŁUSZCZAK

W celu usunięcia tłuszczaka może być zastosowany zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym w gabinecie zabiegowym – po ostrzyknięciu miejsca zabiegu środkiem znieczulającym chirurg nacina skórę i rozwarstwia tkankę podskórną i usuwa guzek wraz z torebką .

KASZAK

Leczenie kaszaków polega na nacięciu zmiany sterylnym skalpelem, oraz dokładnym opróżnieniu torbieli kaszaka z zawartości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a jedyną pozostałością jest niewielka, ledwo zauważalna blizna. Zabieg wykonuje się w gabinecie chirurgicznym.

GANGLION

Chirurgiczne usunięcie ganglionu charakteryzuje się niewielkim odsetkiem nawrotów. Wykonuje je lekarz w znieczuleniu miejscowym pacjenta. Zabieg trwa około 15 minut. Podczas niej chirurg wykonuje jedno lub kilka nacięć i usuwa torbiel w całości wraz z jej łodygą i marginesem zdrowej tkanki.

KĘPKI ŻÓŁTE

Kępki żółte najczęściej pojawiają się z powodu zwiększonego stężenia lipidów w krwi. Zaburzenia przemiany tłuszczów powstają w wyniku defektu genetycznego lub wiążą się ze stanem chorobowym. Obecnie najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usunięcia kępek żółtych jest laseroterapia.

Bliznowiec

Są to zgrubienia powstałe w wyniku nieprawidłowo gojącej się rany. Powstają w miejscu blizny, są zbudowane z tkanki włóknistej.W przypadku bliznowców powstaje nadmiar zwłókniałego kolagenu, przez co dochodzi do zgrubienia i nadmiernego rozrośnięcia się skóry pokrywającej bliznę.

Brodawki

Są to zmiany skórne spowodowane wirusem brodawczaka. Wirusem tym możemy zarazić się bezpośrednio od chorego. Brodawki nie są groźne dla zdrowia jednak wyglądają nieestetycznie. Może dojść do rozprzestrzeniania się na powierzchni skóry. 

Włókniaki

Są to zmiany skórne które wyglądem przypominają małe guzki o barwie zbliżonej do koloru skóry. Pojawiają się najczęściej na szyi, karku, w okolicy pachwin lub na skórze kończyn. Ich obecność nie jest bolesna i nie stanowią zagrożenia.

Kurzajka

Do zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Wykonujący zabieg lekarz używa go do odparowania zakażonych wirusem komórek, bez uszkadzania zdrowych tkanek. Zabieg należy powtórzyć.

Cennik

CENA
konsultacja (bez zabiegu)150 zł
usunięcie tłuszczakaod 220 zł
usunięcie ganglionod 220 zł
usunięcie włókniakaod 220 zł
usunięcie kaszakaod 220 zł
usunięcie kurzajkiod 220 zł
usunięcie brodawkiod 220 zł
badanie histopatologiczne150 zł
* ceny usunięcia zmian ustalamy indywidualnie na konsultacji

Postępowanie po zabiegu

 • po 7 -14 dniach od zabiegu należy zgłosić się na ściągnięcie szwów.
 • przyśpieszających gojenie na wynik badania histopatologicznego należy poczekać ok 3- 4 tygodnie
 • nie opalaj skóry
 • używaj kremów przyśpieszających gojenie
 • używaj kremu z filtrem
 • zrezygnuj z sauny
 • zrezygnuj z basenu
 • zrezygnuj z siłowni

Przeciwwskazania do zabiegu

 • w przypadku przyjmowania doustnych leków wydłużających proces krzepnięcia wymagana jest modyfikacja leczenia i włącznie heparyny drobnocząsteczkowej
 • w przypadku przyjmowania antykoagulantów prosimy o konsultację z lekarzem w celu modyfikacji leczenia przed planowanym zabiegiem
 • świeża opalenizna
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych – keloidów
 • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów
 • aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
 • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe

Pytania - wskazówki - informacje dodatkowe

Jeżeli masz pytania zadzwoń do nas dedykowany specjalista chętnie na nie odpowie.

A może masz ochotę podzielić się z nami swoimi wrażeniami z wizyty

Czekamy na Twój telefon

Close Menu